موشن گرافیک در فضای شهری و واقعیت افزوده

موشن گرافیک و واقعیت مجازی

همانگونه که در مطلب قبلی گفتیم، امروزه استفاده از موشن گرافیک در فضای شهری امکان ایجاد فضاهای جذاب، سرگرم کننده و منحصر به فرد را برای شهروندان را فراهم کرده است.

یکی از مثال­ های استفاده از موشن گرافیک در فضای شهری، محیط­ های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است.

محیط­ های واقعیت مجازی یا VR به منظور برداشتن مرز میان فضای واقعی و فضای مجازی به کار می روند.

موشن گرافیگ در فضای شهری و حضور در فضای دیجیتال

موشن گرافیک در فضای شهری در چنین حالتی به این معنی که کاربران با استفاده از این تکنولوژی می ­توانند حضور خود را در یک فضای دیجیتال و کاملا مجازی احساس کنند.

ترکیب عناصر گرافیکی به وسیله نور، حرکت و صدا احساس غریبی را برای کاربران ایجاد می­ کند و تعجب آن­ ها را برمی ­انگیزد.

در نتیجه استفاده از این ابزار موجب جلب هر چه بیشتر مشتری می ­شود.

در محیط­ های واقعیت مجازی تمامی تصاویری که کاربر درک می ­کند توسط کامپیوتر ساخته می­ شوند.

اما در محیط­ های واقعیت افزوده، علاوه بر تصاویر کامپیوتری، بخشی از اطلاعاتی که کاربر آن­ ها را درک می­ کند در فضای واقعی وجود دارد.

در واقع می­ توان گفت محیط واقعیت افزوده، یک محیط دیداری و شنیداری است که اطلاعاتی افزون بر آنچه ما توسط حواس پنج گانه خود دریافت می­ کنیم را دراختیارمان قرار می­ دهد.

مثالی از موشن گرافیک در فضای شهری و توسعه آن

به عنوان مثال فرض کنید شما در حال حاضر در یک نمایشگاه مربوط به جاذبه­ های توریستی در شهر تهران قرار دارید. در این نمایشگاه قرار است موشن گرافیک در فضای شهری را با واقعیت افزوده تجربه کنید.

یکی از غرفه­ ها نمایشگاه تکنولوژی ای را در اختیار شما قرار می­ دهد که از طریق آن می­ توانید در همان لحظه حضور خود را در آبشار بیشه خرم آباد حس کنید! گویی که در عرض چند ثانیه جسم و روح شما به آنجا سفر کرده است! یا به عنوان مثال­ های دیگر، به وسیله واقعیت افزوده افراد می­ توانند خودشان را در حالت­ های مختلفی مانند پیاده روی یا رانندگی در اتوبان ببینند! به عبارت ساده تر، چیزی که واقعیت افزوده در اختیار ما قرار می­ دهد، دنیایی واقعی در زمان و مکان واقعی است، دنیایی که حواس پنج گانه ما در آن لحظه از درک آن عاجز است.

توسعه روزافزون این تکنولوژی­ ها، طراحان فضای شهری را ملزم می­ کند تا برای جذب هرچه بیشتر کاربران، ابعاد بیشتری از موشن گرافیک در فضای شهری را به کار بگیرند.

, , , , , , , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید در هر زمان و مکانی

بعضی از کارها به راحتی قدرت انیم استار را توصیف می‌کنند. به زودی شاهد کارهایی فاخر و برتر از  انیم استار می شوید.