سفارش ساخت انیمیشن سه بعدی در مرحله تولید

سفارش ساخت انیمیشن سه بعدی در سه مرحله انجام می شود این مراحل شامل؛ پیش تولید، تولید و پس تولید است. در سایت انیم استار ما به بررسی سفارش ساخت انيميشن سه بعدی  در مرحله پیش تولید پرداختیم. در این مطلب به مرحله تولید می پردازیم.

مرحله توليد

در مرحله توليد در سفارش ساخت انیمیشن سه بعدی زیر بخش های متعددی شکل می گیرد. یکی از این مراحل مدلسازی است. مدل سازی می تواند طراحی های دو بعدی انیمیشن را به طراحی سه بعدی تبدیل کند. مدل سازی ها با کمک محیط نرم افزار صورت می گیرد. در واقع در یک محیط نرم افزاری اشیا و شخصيت هاي  انیمیشن سه بعدی  سه بعدی شکل گرفته و پیکرتراشی می شوند. در مرحله مدل سازی در سفارش ساخت انیمیشن سه بعدی کار بر روی اشیا و شخصیت ها چندین بار رخ می دهد تا در نهایت نتیجه کار مورد رضایت کارفرما و اعضای تیم ساخت انیمیشن شود.

بررسی سطوح کار در سفارش ساخت انیمیشن سه بعدی

در مرحله کار کردن بر روی سطح، برای شخصیت ها و اشیایی که در سفارش ساخت انیمیشن سه بعدي طراحی شده است؛ رنگ ها و سایه ها شکل می گیرند. در هر تیم ساخت انیمیشن سه بعدی، واحد توسعه دیداری یا توسعه بصری تشکیل می شود. این واحد وظیفه دارد تا بر روی کار طراحان در شکل دادن به سطوح کار نظارت نماید تا نتیجه کار با کیفیت عالی ارائه شود.

شکل گیری استخوان بندی کار یا ریگ بندی

استخوان بندی نیز یکی دیگر از مراحل تولید در سفارش ساخت انیمیشن سه بعدی است. بدون استخوان بندی نمی توان نتیجه دلخواه را از انیمیشن سه بعدی کسب کرد. استخوان بندی برای انیماتور ها بسیار مهم است و به همین دلیل آن ها زمان به نسبت زیادی را صرف استخوان بندی کار می کنند. در این مرحله، متخصصین ریگ بندی در تلاش هستند تا محیط مناسبی را برای استخوان بندی کار فراهم کنند تا در نهایت انیماتور ها بتوانند اجزای چهره یا حتی مفصل های شخصیت ها را تغییر داده و حركت مناسب را برای آن ها طراحی کنند.

, , , , , , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید در هر زمان و مکانی

بعضی از کارها به راحتی قدرت انیم استار را توصیف می‌کنند. به زودی شاهد کارهایی فاخر و برتر از  انیم استار می شوید.