مراحل ساخت انیمیشن سه بعدی (قسمت اول)

به دنیای انیمیشن سه بعدی خوش آمدید! انیمیشن سه بعدی مانند چراغ جادو است. هر چند سالیان سال است که از ساخت انیمیشن و انیمیشن های سه بعدی می گذرد اما، واقعیت این است تا صحبت از آن می شود سریع در ذهنمان این سوال تداعی می شود که چگونه یک تصویر بی جان شروع به حرکت می کند؟ چگونه جان می گیرد؟ چگونه این تصاویر ما را میخکوب می کند؟ انیمشین سه بعدی محبوبیت خاصی بین مردم دارد. نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا ساخت این انیمیشن سبب شده است مردم با جدیت بیشتری این حوزه را دنبال نمایند.

در ساخت انیمیشن سه بعدی ، سه مرحله کلی وجود دارد:

  • پیش تولید
  • تولید
  • پس تولید

هر کدام از این مراحل شامل مراحلی دیگری نیز می شوند. در واقع هر کدام از این سه مرحله زیر شاخه های متعددی در ساخت انیمیشن سه بعدی دارند که در مجموع به بیست مرحله می رسد.

 

اهمیت داستان در انیمیشن سه بعدی

داستان اولین مرحله در ساخت انیمیشن سه بعدی است که زیر شاخه ایی از مرحله پیش تولید محسوب می شود. داستان پیش نیاز موفقیت در دنیای انیمیشن است. بسیاری از انیمیشن های معروف دنیا تنها به این علت در ذهن ها جاودانه شدند که داستانی جذاب داشته اند. مانند ساخت یک فیلم، در مرحله داستان به فیلم نامه نیاز است. یک فیلم نامه خوب با موضوعی جذاب می تواند بر بقیه مراحل ساخت انیمیشن سه بعدی اثر گذار باشد.

  • داستان خوب از شخصیت های متعددی ساخته می شود.
  • ترجیح بر این است که هر کدام از شخصیت ها؛ داستان منحصر به فرد خود را نیز داشته باشند.
  • بر روی قهرمان داستان تمرکز کنید. قهرمان داستان شخصیتی است که محوریت داستان بر اساس آن پیش می رود.
  • به خواسته های مخاطبان خود در نوشتن و ساخته و پرداخته کردن، داستان انیمیشن های سه بعدی توجه نمایید. به موضوعاتی در داستان بپردازید که دغدغه روز جامعه است.
  • توجه کنید که در پایان داستان نتیجه ایی مطلوب را به مخاطبان خود منتقل کنید. اگر بهترین انیمیشن های سه بعدی دنیا را بسازید اما، در پایان آن نتیجه ایی مطلوب به مخاطب منتقل نکنید گویی کاری نکرده اید!
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید در هر زمان و مکانی

بعضی از کارها به راحتی قدرت انیم استار را توصیف می‌کنند. به زودی شاهد کارهایی فاخر و برتر از  انیم استار می شوید.