تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی

در این مقاله قصد داریم با هم بررسی کنیم که یک تیزر تبلیغاتی چگونه می تواند برای یک کسب و کار مفید باشد و به سوال هایی مانند این که به طور کلی تیزر تبلیغاتی چیست؟ چه انواعی دارد؟ ساخت آن به چه صورت است؟ و برای داشتن یک تیزر تبلیغاتی خوب چه فاکتورهایی را باید رعایت کرد؟ پاسخ دهیم.
بی شک رسانه قوی ترین عنصر دیداری و شنیداری محسوب می گردد و در هر کشوری میلیون ها نفر روزانه از انواع رسانه استفاده می نمایند از این رو این فضا بستر مناسبی برای ارائه تبلیغات محسوب می گردد. در نتیجه شرکت ها، سازمان ها و کسب و کار های مختلف، با ارائه ترفند های مختلف تصویری موسیقیایی و نوشتاری در قالب نریشن، ساخت فیلم کوتاه شروع به معرفی فعالیت یا کالای خود می نمایند به این گونه معرفی تیزر تبلیغاتی می گویند.
تیزر ها عمدتا در زمان کوتاهی پخش می شوند و بار معنایی و تبلیغاتی فراوانی را به همراه دارند. جذابیت بی حد وحصر از عناصر اصلی تیزر محسوب می شود چرا که رسالت این کلیپ ها جلب توجه بیننده و شنونده است. در ساخت و پردازش تیزرها کیفیت و توانایی کالا یا محصول به صورت اغراق آمیزی نشان داده می شود اصولا بدترین یا بهترین نوع کالا در زمان ارائه تبلیغ می تواند هم ارزش جلوه داده شود. یکی از تکنیک های ساخت تیزر تبلیغاتی محتوای عجیب، سورئال و انتزاعی آن می باشد که برای مخاطب بسیار جذاب است. این صنعت در دنیا به قدری پیشرفته است که تولید کنندگان و شرکت ها برای ساختن یک تیزر تبلیغاتی کوتاه هزینه های گزافی را پرداخت می نمایند آن ها برای به دست آوردن سهم بیشتر بازار به ساخت تیزرهای تبلیغاتی جذاب می پردازند.شرکت ها و تولید کنندگان محصولات مشابه در ساخت تیزر تبلیغاتی قوی تر و چشمگیر تر باهم رقابت تنگاتنگی دارند.
در این هنگام نقش آژانس ها و شرکت های تبلیغاتی به منصه ظهور می رسد، آن ها با ایده پردازان مجرب و تشکیل اتاق فکر دنبال سوژه ای بکر و موثر برای محصول یا خدمات می گردند. آن ها به خوبی آگاهند که یک تیزر تبلیغاتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد. تیزر تبلیغاتی باید ایده خلاقانه و مفهومی، جذابیت ظاهری، سرعت برای انتقال پیام داشته باشد. نکته اصلی یک تیزر تبلیغاتی پرسونای مخاطب است. یعنی بر اساس نیاز مخاطب باشد نه بر اساس سلیقه کارفرما.

انواع تیزر تبلیغاتی
انواع تیزر تبلیغاتی مثل رئال، انیمیشن، رئال انیمیشن دارد که هر کدام در جایگاه خود می توانند نقش مؤثری را ایفا کنند. ساخت تیزر تبلیغاتی مراحلی شبیه به ساخت یک فیلم سینمایی دارد تمامی مراحل تولید را شامل می شود و شما باید این نکته را بدانید که برای ساخت تیزر هایی که تماشا می کنید افراد زیادی فعالیت بسیاری داشته اند. کافیست کمی با شرکت ها و آژانس های ساخت تیزر تبلیغاتی آشنایی داشته باشید آن وقت درک بهتری از سختی ساخت یک تیزر چند دقیقه ای پیدا خواهیم کرد.
در هر صورت تمامی شرکت ها و سازمان ها سعی دارند تا برای ارائه خدمات و محصولات خود تیزر تبلیغاتی بسازند، بهتر است قبل از اقدام به این کار مقالاتی از این دست مطالعه کنند و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

انیم استار

شرکت انیم استار، از موفق ترین شرکت های چندرسانه ای کشور در حوزه ی تولید و ساخت انیمیشن، تیزر تبلیغاتی، موشن گرافیک، بازیسازی و جلوه های ویژه می باشد.

خبرنامه ما

بعضی از کارها به راحتی قدرت انیم استار را توصیف می‌کنند. به زودی شاهد کارهایی فاخر و برتر از انیم استار می شوید.