بازی سازی

طراحی فوق العاده بازی سازی

قصد داریم از بازی سازی صحبت کنیم و به طور کلی بدانیم بازی سازی چیست؟ طراح بازی کیست؟ چه علومی را باید برای بازی سازی فرا گرفت؟ چگونه یک طراح بازی می تواند بازی بسازد؟چه ابزار هایی برای این کار نیاز است؟ و به طور کلی یک نقشه راه برای این حوزه در اختیارتان بگذاریم.

تیم ما در انیم استار

ما اینجایم تا رویای شما را اجرا کنیم

بازی

بازی نقش بسیار مهمی در اوقات فراغت افراد پیدا کرده است

سرگرمی های دیجیتال

در دنیای امروزی که سرگرمی ها بیشتر دیجیتالی شده است.

شروع یک ایده

از شروع یک ایده در ذهن طراح بازی تا رسیدن به مرحله پایانی ساخت آن را بازی سازی می گویند.

روال سفارش ساخت بازی

به طبع شغل ساخت بازی که جزو مشاغل مدرن محسوب می شود

ابتدا برنامه نویسان بازی هایی برای موبایل و یا کامپیوتر طراحی می کردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و حضور کنسول های بازی در بازار کم کم بازی سازی تبدیل به شغلی تخصصی و جدا از برنامه نویسی شده است. با توجه به ابزارهای تهییه بازی و آموزش های موجود در اینترنت برای طراحی بازی علاقه مندان ممکن است بتوانند بازی بسازند، اما ساخت بازی حرفه ای مستلزم مطالعه و توانایی فراگیری علوم مختلفی چون زبان برنامه نویسی، هنر،‌ مطالعات رسانه ای است.

 • استفاده از تجربیات کافی
 • زیبایی سازی بازی ها با UI/UX منحصر به فرد
 • تعهد اجرا کار با بهترین کفیت ممکن

فرآیند اصولی ساخت بازی در کنار استانداردها

بازی سازی باید فرآیندی اصولی داشته باشد و مطابق با استاندارد های علوم مختلف پیش برود تا بازی ساخته شده بتواند در دنیای پر رقابت بازی های دیجیتال فراگیر شود و برای طراح بازی پول ساز باشد. یک طراح بازی خوب باید بداند مراحل بازی سازی چیست و بتواند از پس آن ها بر بیاید. اکثریت افراد بر این باورند که یک طراح بازی تنها باید یک ایده داشته باشد اما این کاملا غلط است. داشتن ایده تنها بخش کوچکی از طراحی بازی محسوب می شود. مراحلی که برای ساخت بازی باید طی شود عبارت است از ۱ـ ایده ۲ـ  پیاده سازی ایده روی کاغذ ۳ـ ساخت نمونه های اولیه ۴- مستند سازی ۵- به دست آوردن حالت کلی بازی ۶- تعیین چالش ها و قوانین بازی ۷- انتخاب سطوح و رفتار شخصیت ها ۸- تنظیم تمامی نکته ها و مقادیر هرچند کوچک ۹ـ به روز بودن همیشگی و تنظیمات مکرر.

 • استفاده از متد های روز
 • پیشرفت کسب کار با بازی سازی
 • رفع چالش های پیش رو در کسب کار

طراحی بازی در استادیوم بازی سازی انیم استار

طراح بازی باید بداند بازی سازی طیف گسترده ای از علوم از جمله زبان انگلیسی، هنر، برنامه نویسی و … را در بر می گیرد. اگر قصد دارید بازی سازی را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنید و یک طراح بازی شوید باید ابتدا به زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا تمامی منابع موجود برای یاد گیری ساخت بازی به زبان انگلیسی است. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که برای طراحی محیط بازی و یا طراحی شخصیت ها نقاشی بلد بودن ضروری است یا خیر؟ جواب ابن سوال مثبت است یک طراح بازی موفق برای ساخت بازی خود باید بتواند ایده های ذهنی خود را روی کاغذ بیاورد. درباره علم برنامه نویسی هم باید گفت نیازی نیست که شما یک برنامه نویس قهار باشید اما تا حدودی که کار ساخت بازی را پیش ببرید نیاز دارید که در این زمینه به دانش خود بیفزایید. بنابراین می توان طراحی بازی را یک دانش میان رشته ای دانست که عناصری از هنر و تکنیک را به هم آمیخته است.

 • طراحی شخصیت
 • ایده ذهنی
 • ترکیب عناصر هنری و تکنیک ها

موتور های بازی سازی پیشرفته

موتورهای بازی سازی بسیاری وجود دارند که در این مسیر می توانند برای شما مفید واقع شوند، ابزارهای دیجیتالی مثل کامپیوتر، گوشی هوشمند، تبلت، حساب برنامه نویسی و… جزو حذف نشدنی فرایند شکل گیری یک بازی مناسب هستند.

در نظر داشته باشید که امروزه در دنیای عجیب و غریب تکنولوژی و دیجیتال بازی سازی یک شغل مهم و رو به پیشرفت محسوب می شود. امیدواریم تیم ما در روند فرآیند بازی سازی شما مفید واقع شده باشد و روشن گر راهی که برای مسیر زندگی خود انتخاب کرده اید باشد.

 • ابزار های دیجیتالی متفاوت
 • تکنولوژی دیجیتال بازی سازی
 • فرآیند بهینه بازی سازی

دیدگاه‌ مشتریان

مشتریان چه می‌گویند؟

تماس بگیرید

ارتباط با ما

چنانچه که شما قصد سفارش بازی سازی یا در مورد تعرفه ها سوالات متداولی دارید می توانید با استفاده از فرم تماس با ما تماس بگیرید تا ما در اولین فرصت کاری با شما تماس بگیریم.

راه‌های تماس
 • زنجان ، پونک ، استودیو انیم استار
 • تلفن: 09120417908-09192777719
 • ایمیل: [email protected]

  با ما تماس بگیرید در هر زمان و مکانی

  بعضی از کارها به راحتی قدرت انیم استار را توصیف می‌کنند. به زودی شاهد کارهایی فاخر و برتر از  انیم استار می شوید.